Back to Question Center
0

Semalt Expert tutvustab trikke Interneti kaitsmiseks

1 answers:

Peate olema tuttav Interneti-pettuse ja kelmuse mõistetega, eks? Neid kasutatakse vahetult ja tegelikult viitavad samale asjale. Pettus viitab üldjuhul skeemile, mille eesmärk on petta pahaaimamatuid inimesi oma raha eest sageli lubadusega asi, mis kunagi ei realiseeruks, kui raha muutub kätele. Nagu nimigi ütleb, on Interneti-petuskeemid suunatud veebiotsijatele.

Semalt kliendi edujuht Lisa Mitchell selgitab veebipõhiseid pettusküsimusi, et teid sellest turvaliselt hoida.

Kes on ohustatud?

Igaüks, kes kasutab veebiteenust igal ajal ja igal pool maailmas, on vastuvõtlik - make company logo design free. Pole tähtis, kas teete oma sotsiaalmeedia ajaskaala postitusi, meilisõnumeid või jututoa saiti. Alates selle avanemisest on internet aidanud miljonitel filme vaadata, uudiseid saada, lugeda blogisid, kodus töötamist ja palju muud. Kahjuks on küberkuritegevuse juhtumid kasvanud.

Kuidas see toimib

Aastal 2017 oli küberkuritegevuse juhtumite arv 155% suurem kui eelmisel aastal (2016). See pole hea. Kuidas on see isegi lubatud? Kindlasti peaksime nüüd olema teadlikud kõigist petuskeemidest, kas pole? Noh, halvad poisid on tark palju. Iga päev pakuvad nad uusi võimalusi, kuidas nad saaksid külvata .

Võtke Nigeeria 419 kelmuse näide..See algab tavaliselt e-posti või sõnumiga, mille on saatnud hädasüdruk. Ta valetaks, et ta oleks Nigeerias või Sierra Leones pärija, valitsusametnik või ärandaja. Nüüd on siin sööta: daam sooviks, et sa aitaksid tal saada oma raha kohalikult pangalt. Kuidas? Saates mõnda palka, millega ta tasub panga töötlemise tasu eest. Mida saad vastutasuks? Suur osa raha. See ei juhtu kunagi. Kui raha saadate, läheb daam õhukeseks õhuks. Muudel juhtudel võivad nad taotleda oma pangakontole nõude, et nad soovivad raha oma kontole saata. Ära tee seda. Teie pangakonto on kahjustatud. Nii palju kui tegemist on liiga hea, et olla tõsi, mõned inimesed viskavad tuule ettevaatlikult ja mängivad koos.

andmepüügi kelm

See on vaieldamatult kõige levinum pettuse tüüp seal. Sellisel juhul saate oma pangast või veebipõhise makseteenuse, nagu Paypal, ametliku välimusega e-kirja. Nad väidavad, et teie kontot tuleb värskendada. Siin palutakse teil linki klõpsata või anda oma andmed nii, et need värskendaksid teie jaoks sama. Phishing-kelm on varastatud isiklike ja finantsandmetega.

Kujutle seda analoogiat: kui keegi varastas teie krediitkaardilt oma rahakotist, siis palun kiiresti panka teavitada. Kahjuks on küberkuritegevus keeruline ja mitte nii lihtne. Samamoodi võite ennast sellest kõigest kaitsta, tutvudes igasuguste veebirakendustega. See annab teile meelerahu, teie isiklik teave jääb turvaliseks ja keegi ei puutu teie raha ilma teie loata. Ärge rämpsige veebis. Naudi rahulolu internetis.

November 28, 2017