Back to Question Center
0

Semalt esitleb huvitavaid fakte Interneti-pettuste ja pettuste kohta

1 answers:

Interneti-pettused ja pettused võivad tekkida igal ajal. Iga Interneti-kasutaja on potentsiaalne ohver.Seega on oluline mõista, kuidas Interneti-pettused töötavad, nii et veebikasutajad, arendajad ja saidiomanikud saaksid oma raskesti teenitud raha kaitstaraha.

Alexander Peresunko, Semalt Kliendihalduse edendaja kirjeldab selles artiklis ühiseid pettusi ja pettusi, mida võib esineda nii veebis kui ka väljaspool seda.

Alustuseks tähendab identiteedivargus teise isiku isikuandmete kasutamistnagu näiteks sotsiaalkindlustuse number, naist või ema nimi kuriteo toimepanemiseks. Interneti-kasutajad peaksid teadma, et teiste inimeste identiteedi kasutamineon 2010 - real estate appraisers commercial. aasta jaanuaris deklareeritud väga ebaseaduslik.

Teiseks, identiteedipettused viitavad teise isiku identiteedi kasutamisele (kassurnud või elanud) või isegi võltsitud identiteedi abil petturid. Näiteks viisa kaardi kasutamine surnud isiku nimel. Internetpetturid otsivad isiklikku teavet, nagu kasutajanimed või paroolid, sünnikuupäev, täielik aadress, sotsiaalkindlustuse number ja täielik nimipangandus, samuti krediitkaarditeave, veebiteenused ja allkirjad koos kavatsustega panna toime Interneti-kuritegusid.

Kolmas internetipettüüp käsitleb krediit- ja deebetkaarte. DeebetkaartInterneti pettus tekib siis, kui pettur lööb kaardi andmed oma riba või vöötkoodi abil kaardi topeltklikkimiseks..Seda täidab"skimming" masina kasutamine, mis skaneerib krediit- / deebetkaardi tagakülge ja sisaldab olulist teavet (näiteks kontonumber ja kontonimed) ja ilma kaardiga kontakti võtmata. Äärmuslikel juhtudel võib sama masin lugeda konkreetse kaardi pinu.

Järgmisena hõlmab andmepüüki, mida nimetatakse ka kaubamärgiga seotud pettusteks, veebipõhise pettusegaInterneti-kurjategijate tekstisõnumite, veebisaitide ja e-kirjade väljatöötamine nii, nagu oleks need pärinevad päritolust. Sõnumeid kasutataksekasutaja tundlike, isiklike ja finantsandmete kogumine. Järk-järgulised tekstisõnumid või e-kirjad on mõeldud selleks, et käivitada reageeringInterneti kasutaja. Selles kontekstis võib sisus kasutada tooni, mis nõuab kiiret vastust, põnevat või häirivat teavet või teavetvaleandmeid või teavet. Andmepüügitekstid ei ole sageli isikupärastatud.

Ettemakstud tasude pettus on Interneti-pettus, mida mõned ettevõtted kasutavad laenude andmiselüksikisikutele. Peamised eesmärgid on halba krediidireitinguga inimesed või kes ei saa kvalifitseeruda asutuste / pankade laenude saamiseks. Nad kasutavad selliseid fraase nagu"Kas teil pole krediidireitingut?" või "Kas teil on halb krediidi ajalugu?" Kui internetikasutaja on konksul, alustavad petturid pettuseprotsessi hiljemaltnõudes laenu juurdepääsuks kindlasummaline ettemaks. Pärast raha saamist kaovad petturijad.

Loterii (või auhinnapigi) viitab massimüügi internet pettuse, kui ohvridteatiste saamine e-kirjade, telefoni või sõnumite kaudu, mis näitavad, et nad on võitnud raha või auhinnad. Siiski, enne auhinna või raha kogumistohver on kohustatud tasuma maksu või tasu ette. Kui ohver on raha ära maksnud, kaob see korraldamine või isegi selle taotleminerohkem raha. Sellega seoses tuleb märkida, et Kanadas võidetud loteriid ja auhinnad ei kuulu tasudele ega maksudele.Lisaks sellele soovitatakse internetikasutajatel ettevaatusabinõuna jälgida loteriisid, joonistada või konkursse siseneda.

November 28, 2017