Back to Question Center
0

Semalt Ekspert: tahad küberkurjategijate ohvriks langeda? - Kunagi ei ole kunagi lugenud seda artiklit!

1 answers:

Aja jooksul on Internet muutes meie elud kergemaks. Kõik on nüüdkättesaadav Internetis ja me ei saa enam takistama juurdepääsu paljudele toodetele ja teenustele. Samal ajal on see tõsiInterneti-petuskeemide ja pettuste arv on suurenenud.

Ross Barber, kliendi edujuht Semalt ,on märkinud, et sellistel asjaoludel ei pruugi teil olla veebi turvaline, jättes tähelepanuta järgmised asjad:

Identiteedivargus

Identiteedivargust nimetatakse ka "identiteedipettusteks". See on kuritegu, milleshäkker püüab teie isiklikku teavet oma sotsiaalmeedia veebisaitide või e-kirjade abil saada. Ta võib kasutada teie sotsiaalkindlustuse numbrit, krediitikaardi andmed ja juhiloa number - computer service software. Kui ta teie andmeid kätte saab, võib seda kasutada ebaseaduslikuks tegemiseks ja teie jaokspeate maksma raha oma taskusse. Sellepärast peate ennetama selliseid vargusi ja mitte jagama oma tundlikketeave kellegi kohta Internetis. Võimalik on tuvastada häkkerid või petturid, kui te ei reageeri tundmatutele meilidele, telefonikõnedelevõi sõnumeid. Samuti on oluline, et te ei jaga oma pangaandmeid ühegi teadmata inimesega..

Advokatasude pettus

Ettemaksupettused on üks kõige levinumaid pettusi. Tavaliselthõlmab ohvrite palve andmist suurte rahasummade osakaalu eest väikese ettemaksu eest. Inimesed saavad kergesti lõksushäkkerid, kuna nad soovivad lühikese ajaga midagi teenida. Kui teete makse, on tõenäosus, et häkker kaotab teiegaraha, ja sa ei saa kunagi vastust neile. See pettus algab tavaliselt tavaliselt häkkeriga, kes suhtleb inimesega e-posti teel, sotsiaalmeediasveebisait või WhatsApp. Kui keegi küsib teilt ennetähtaegset maksmist, ei peaks teid kunagi selliseid trikke lõksma, kuna ta peab olema häkker.Mainekaid ettevõtteid ja müüjaid ei küsi kunagi oma klientidelt midagi eelnevalt tasuda.

Krediitkaardipettused

Ameerika Ühendriikides ja Kanadas olnud inimesed on krediitkaardi ohvridpetuskeemid. Selline pettus hõlmab tavaliselt tehingu allikana maksekaarti, nagu deebetkaart või krediitkaart. Häkkerid võivad küsidasaate jagada oma krediitkaardi andmeid e-posti või veebisaidi linkide kaudu. On oluline, et hoiate oma teavet ohutult ja te ei jaga sedakolmanda osapoolega Internetis. Kuigi krediitkaardi pettuste sagedus on piiratud ainult mõne protsendiga, võib see põhjustada tohutufinantskahju, kuna pettuslikku tehingut ei saa tagasi pöörata. Viimastel kuudel on enam kui kakskümmend protsenti ameeriklastest kaotanud kopsakaidsumma krediitkaardi pettuste tõttu. Sellise pettuse tõttu kaotasid Ühendkuningriigi inimesed üle eelmise aasta 500 miljoni dollari.

Kui olete kaotanud kaardi või on varastatud, peate konsulteerima oma lähedusespangakontor lukustamiseks. On tõenäoline, et häkkerid kasutavad teie krediitkaarti, et tehinguid teha erakordselt.

November 28, 2017