Back to Question Center
0

Semalt ekspert - Kuidas mitte Google Docsiga petta?

1 answers:

Pahatahtlik e-posti teel käib rünnak, kus saatja väidetavalt on keegi, kellega olete tuttav, saadab teile kutse, et klõpsata Google Docsi lingil. Klõpsates linki viib teid ebaõnne maailma. Seetõttu on soovitav emaili kustutada.

Ryan Johnson, üks juhtivaid eksperte Semalt digitaalteenustest, jagab kogemust selle kohta, kuidas hoida end Google Docsi kelmast.

E-kirjaga ei tule inimest, kelle arvates see pärineb, kuid selle asemel on tegemist andmepüügiga, mille eesmärk on petta teid lingile klõpsates. Kogu asi on trikk, mille eesmärgiks on oma Gmaili võtme võtmine phisherile. Kõige halvim stsenaarium on Demokraatliku Rahvusliku Komitee juhataja John Podesta juht, kes oli pärast lõksu langemist kogu oma e-posti vestlused lekkinud.

Pärast arvukaid juhtumeid vastasid Google, võttes kaitsemeetmeid, et kaitsta oma kasutajaid e-kirjade eest, mis röövivad Google Docsi. Ettevõte keelas kõik solvavad kontod, eemaldas võltsitud lehed ja lükkasid värskendused turvalise sirvimise abil. Google julgustab kasutajaid teatama kõigist Gmaili andmepüügi e-kirjadest .

Püügirünnakute leviku peatamiseks on ette nähtud mitmed ennetusmeetmed, kuigi ründajad on suutnud rikkuda miljonite e-posti aadresse sihtmärgi ja Gmaili kontode loendite kaudu..

Google'i kasutajate kontodele suunatud petuskeemid on viimaste kuude jooksul levinud. Tõeliste kontaktidega loodud häkkerid on suutnud saata pahatahtlikke dokumente, mis sarnanevad õigustatud PDF-idega. Siiski on olemas tõestatud meetodid, mis kaitsevad ennast ohust. Veenduge, et olete sisse lülitanud kahetegurilise autentimise funktsiooni kõigis oma Google'i kontodes. See aitab häkkeritel hävitada, sest nad ei saa teist koodi autentimist läbi minna, enamasti tekstsõnumi kaudu. Gmail tuvastab alati ja teavitab sellest, kui keegi üritab teie kontot juurde pääseda .

Kui klõpsate pahatahtlikku linki, võite minna oma Gmaili konto seadete lehele ja tühistada kõigi rakenduste juurdepääsu, sealhulgas võltsitud Google Docsi rakendused.

Google väljastas nõuete kohta järelkontrolli. Nad märkisid oma teadmistest Google'i kontode turvalisuse kohta ja andsid põhjaliku selgituse pärast põhjalikku uurimist. Ettevõte on võtnud meetmeid oma kasutajate kaitsmiseks e-posti andmepüügikampaaniate eest, mis kujutavad endast Google Docsi, mis mõjutasid vähem kui 0,1 protsenti aktiivsetest Gmaili profiilist. Google suutis tundmatu kampaania lõpetada. Kelmuse abil pääseti juurde ja avastati ainult kontaktteave. Uuringud näitasid, et ühtki muud teavet ei ohustatud. Seetõttu kutsutakse kasutajaid üles võtmast kelmuse eest muid meetmeid. Kasutajatel soovitatakse kolmandate osapoolte rakendusi vaadata, külastades linki Google Security Checkup .

Manused ja linkide klõpsamine ei tohiks olla automaatsed isegi siis, kui need tunduvad olevat teile teada olevatest inimestest. Kui te ei soovi sõnumit, võtke alati aega URL-i kontrollimiseks, kui see sisaldab tavalist tekstiredaktorit või eksperdi kaudu ka teisi sidevahendeid Source .

November 28, 2017