Back to Question Center
0

Semalt Ekspert: kuidas hallata rämpsposti?

1 answers:

Aruandekõnede koostamine asjaomastele asutustele on üks kõige mõjukamaid viise pettuste hävitamiseks ja kuritegevuse arengu ennetamiseks. Ühendkuningriigis teostab riiklik pettustevastane büroo postkontrollide ja selliste sarnaste kuritegude kohta andmete kogumiseks ja analüüsimiseks. See aitab teavitada otsuste tegemist eelkõige ennetusmeetmetest, mida tuleks võtta.

Pöörake näpunäiteid, mille on pakkunud 10-aastane Semalt vanemmüügiettevõte Ryan Johnson, kes teab, mida teha pettusest posti teel.

Kelmuste postitamine

Võite teavitada vastavaid asutusi oma saadud kelmuse kohta mitmel viisil. Nende hulka kuulub Royal Maili või ettevõtte, mille petturid on jäljendanud, pöördumiseks - companies that specialize in cloud computing.

Teatage e-posti aadressilt Royal Mail

Royal Mail on postisaadetis. See toimib vastavate asutustega, et vältida pettuste saatmist postiteenuse sissetungimise eest. Kui teie või teie teada olev isik saab kelmuse, soovitab Royal Mail, et saata post sellele kaaskirjaga sellele aadressile:

Freepost Scam Mail,
P.O. Lahter 797,
Exeter Ex1 9UN

Samuti võite helistada Royal Maili aadressil 0345 611 3413 või saata e-kiri scam.mail@royalmail.com.

Royal Mail julgustab kannatanud isikuid ka kelmusekirja koostamise kellaaega (saadaval oma veebisaidil allalaadimiseks) ja saadab selle koos petturite ja muude dokumentidega või materjalidega, mis kahtlustatakse, et need pärinevad petturitest.

Veebipõhise e-posti aruandluse teine ​​viis on saata oma täielik nimi, aadress ja telefoninumber posti teel eespool nimetatud postiaadressile, elektronposti või telefoni teel (03456 113 413). Royal Mail saadab teile vormi ja ettemakstud adressaadi ümbriku nii, et pärast vormi täitmist saadate selle saadud kelmuse meilide näidistega..

Äriühingu aruandlus

Kui teile saadetakse kelmuste saatmine petturitest, kes teeseldavad, et nad on tõelise ettevõtte esindajad, on mõistlik pöörduda ettevõtte poole.

See võib olla pank või valitsuse osakond, kellelt on jäljendatud ja on viidatud petuskeemile. Selle organisatsiooni teavitamine aitab, kuna see saab teistele pettuste kohta teavet anda. Mõned firmad annavad oma veebisaitidelt teadaandeid ja kirjeldavad samme, mida tuleks võtta juhul, kui nad on pettuse ohvrid.

Kuidas on kelmuse e-kirjad?

E-kirjad on teised populaarsed viisid, mille kaudu petturid petavad inimesi ebaseaduslike skeemide vastu. Kui märkate oma postkastis kelmuse e-posti, veenduge, et teate sellest.

Enne kui vaatate aruannete valikuid, kui saate kelmuse e-posti, vaadake kõigepealt mõned näpunäited, mis hoiavad teid ja teie teavet turvalisena. Kui saate kelmuse e-posti:

  • ÄRGE klõpsake meililinkil
  • .
  • ÄRGE vastake e-postile ega mingil viisil kontakteeruge saatjaga.
  • ÄRGE andke teavet isegi siis, kui olete lingile juba klikkinud.
  • ÄRGE avage e-kirjas ühtki manust.

Kelmuste e-posti aadressi saatmine Royal Maili

Royal Mail hakkab võitluses kelmuse e-kirju, pakkudes nimekirja kõige sagedamini kelmuse e-kirju, et aidata teil kohtuda kelmuse e-kirju lühidalt. Kui saate kahtlase e-kirja, võite pöörduda Royal Maili kaudu ettevõtte kontaktide lehele või saidi veebisaitide allservas olevale lingile "Võtke meiega ühendust" .

E-posti aadressi saatmine e-posti aadressile ettevõte

Kelmuse e-kirju või andmepüügi e-kirju saab ka teavitada ISP-st (Interneti-teenuse pakkujalt), mida kasutati e-kirja lõpetamiseks. Näiteks kui e-kiri saadi Gmaili kontolt, saate sellest aru anda, kasutades Gmaili avalehel nuppu "Rämpsida rämpspost". Yahoo on meil (abuse@yahoo.com), kuhu teatatakse kelmuse e-kirjade ja seotud kuritegude kohta. Hotmail on selleks otstarbeks nupu "Teavitama andmepüüki" .

Kaugemailide ja e-kirjade õigeaegset teavitamist ei saa ülemäära rõhutada. Ajal, mil pettused on õiged, vasakul ja keskel, ei saa endale lubada eeldada, et kõik on korras. Pettustevastases võitluses on hea olla küüniline ja mitte usaldada teabevahetuse või telefonikõnesid puudutavat teavet.

November 28, 2017