Back to Question Center
0

Semalt: asjad, mida peate teadma Interneti-pettuste ja pettuste vastu

1 answers:

Interneti-pettus on interneti tarkvara või teenuste ebaseaduslik kasutamine, et neid ära kasutadakellegi varadest. Igal aastal miljoneid miljoneid dollareid varastatakse Interneti-saitide, meilide ja muude sarnaste asjade kaudu. Mitmedsuured profiilid häkkerid kasutavad uuendatud müüjate nimesid ohvrite lõksu ja oma raha internetis. Aja jooksulInterneti-pettus on muutunud tsiviilisikute ja õiguskaitseorganite suurimaks mureks.

Ross Barber, Semalt Kliendihalduse edukas haldur annab selle liiki kuritegevuse kohta olulist teavet - de blaui blitz.

Kuidas ennast kaitsta

Teil on võimalik veebis kaitsta, kui teate kõike nende tüübi kohtaInterneti-pettusest. Varastatud krediitkaardid, tundmatud e-kirjad, loteriid, ebaturvalised veebisaidid ja võltsitud oksjonid on kõige levinumadInterneti-petuskeemid. Internetis turvalisuse tagamiseks ei ole kehtestatud reeglit; aga võite end kaitsta, hoides oma krediitkaardi andmeid salvestamata.Samuti on oluline vältida tundmatute manuste klõpsamist ja mitte jagada oma kasutajanime või parooli kolmanda osapoolega.

Mida teha, kui te jääte ohvriks

Online-pettuste arv on tänapäeval tõusuteel, seega on see teile tähtispidage meeles mõningaid asju:

  • 1. Vastus ainult e-kirjadele, mis on pärit autentsetest ID-dest. Kui teie rämpsposti kaust onmärkimisväärse hulga e-kirjade vastuvõtmisel peate need kustutama nii varakult kui võimalik
  • 2. Peaksite meeles pidama, et tegelik töökoht ei nõua tasusid, sealhulgas viisataotluste tasusid,sertifitseerimistasud ja halduskulud..Kui keegi pakub teile töökohta ja soovib, et teile esitataks tasu, siis on ka tõenäosus, et ta onüritab sulle lõksu.
  • 3. Te ei tohiks saada lõksusena kedagi, kes ütleb, et olete võitnud loteriid. Seal ei oleselline asi online, nii et häkkerid kavatsevad ainult sind meelitada ja varastada teie raha.

Kuidas saada raha tagasi

Küberseadused pakuvad seaduslikke vahendeid ja viise oma raha taastamiseks. Kui teil on olnudSelliste petuskeemide ohvriks võite pöörduda Interneti kuritegude kaebuste keskuse poole. Esitage kaebus selle äriühinguga ja nad jälgivad IP-daadress, kust raha on varastatud.

Kliendi vaidluste lahendamise vormi saate oma pangaga esitada ka edaspiditehingud peatuvad. Selleks peate võtma ühendust oma läheduses asuva pangakontoriga ja andma neile kõik üksikasjad. Kohus võib seda edasi tehaläbi oma kaebuste uurimine ja küsimus kuulatakse ära ja otsustab üheksa üheteistkümne kuu jooksul.

Interneti-pettuse tüübid

Siin on mõned peamised Interneti-pettused, mis on õiguskaitse ja regulatiivsedametiasutused ja tarbijaorganisatsioonid vaata:

  • Oksjoni- ja jaemüügikavad Online

Enampakkumiste veebisaitidel ilmuvad sageli pettused, et meelitada rohkem inimesi.Häkkerid proovivad varastada teie raha nende skeemide kaudu, pakkudes teile ilusat hulka või reise teistesse riikidesse.

  • Ärivõimalused

Kui keegi võtab teiega ühendust e-posti teel ja pakub ärivõimalusi, on võimalusedet ta püüab sind püüda. Ärivõimalusi ei pakuta kunagi privaatsete e-posti ID-de kaudu.

  • Identiteedivargus ja pettus

Mõned Interneti-pettuse skeemid hõlmavad identiteedivargusi - ebaõiget omandamist ja kasutamistoma isikuandmeid viisil, mis hõlmab petmist või pettust.

November 28, 2017