Back to Question Center
0

Semalt: 10 e-posti ja Interneti petuskeemid - Kuidas hoida turvaliselt?

1 answers:

Rämpsposti e-kirjad on olnud tavapärane meetod küberkuritegevuse hõlbustamiseks Internetis. Twitter ja Facebook on sotsiaalsete võrgustike juhtivad platvormid küberkuritegevuse uued meetodid pärast vanu rämpsposti e-kirju.

Ryan Johnsoni Semalt vanemmüügiettevõtja täpsustab rämpsposti e-posti ja Interneti-petuskeeme ning kuidas neid vältida.

1. Lottery petturid

Rämpsposti e-posti aadress, mis on fikseeritud ametlikust loteriiühingust, õnnitleb ja teatab ohvri võidetud raha ka siis, kui nad ei osalenud üheski loteriimises.

Rämpsposti e-kiri on pettus, kui see on üksikisik, adressaadi nimi puudub, loteriat ei eksisteeri ja rämpspost küsib tundlikku isikuandmeid.

2. Survey Scam

Mõned rämpspostiga seotud e-kirjad, mis viivad pettuseni, võivad kuuluda uuringutegevuste kutseteni. Lisatud lingil klõpsates laadige alla programm, mis spioonib arvuti toimingute käigus, mille tulemuseks on sularaha kadumise tulemusena paroolide, pangateabe ja isikuandmete varastamine.

3. PayPal või Interneti-krediitkaardi kelmuse

E-post, mis tundub olevat legitiim online-rahaülekande või krediitkaardiettevõtte poolt, võib paluda kiiret tegutsemist. Ohvri esitatud teave lõpeb nende kontoga manipuleerimisega, et kaotada saadaolev kogus või identiteedivargus.

Enamikul juhtudel on saatja aadress kahtlaseks, meil ei ole konkreetset adressaati, seostatud link ei ole õigustatud ja see sisaldab ohtu ohtu.

4. Mystery Shopper kelmuse

Rämpsposti e-kiri, mis lubab säästa raha, tehes salapäraseid töövõimalusi võrgus, on pettus..Petturid lubavad teil tasu teha, et osta veebis. Siiski on vaja koolitust tasuda või nad esitavad oma aadressi pettuse kontrollimiseks.

5. Välisriikide kontrollide kelmuse

See rämpsposti saatja hõlmab kuninglikku helisignaali saatjat, kes vajab abi ülemaailmsel kontol hoitavate suurte rahasummade taastamiseks. Adressaat sai lüüa, et saata ülekandetasusid mitu korda ilma tehingu arveldamist.

6. Varastatud profiil

Interneti-petturid võivad sotsiaalmeedia kontot röövida, et taotleda soodustusi kontol olevate sõprade loendist. Pettuste ohvrid saadavad raha, et aidata oma sõpradel ebasoovitavaid sõpru pidada.

7. Viktoriin kelmuse

Lisaks rämpspostitele saadavad petturid linke viktoriinidele ja telefoninumbreid vajavatele mängudele. Nendes mängudes osaleb kasutaja pettuste eest.

8. Kahtlane fotode kelmuse

Sotsiaalmeedias jagatav murettekitav sõnum tekitab uudishimu. Sõnum, mis viitab sellele, et kasutajal on alaealised pildid avatud, käivitavad järgmisi linke, mis neid häkkimise all hoiavad.

9. Varjatud URL-i kelmuse

Võite saada kahtlasest kasutajast Twitterikõne. Klõpsates nende linkil suunatakse teid veebisaitidele, millel võib olla teie teadmata allalaaditavate nuhkvara või pahavara.

10. Sick Baby kelmuse

Haigelise lapsega tehtud pilt sotsiaalmeedias nõuab rahaliste vahendite annetamist raviks. Sõnumiga puudutatud inimesed annetavad ja jagavad uudiseid teiste inimestega, teadmata, et see on pettus.

Turvalisuse säilitamiseks kustutage soovimatud e-kirjad, ei usu võõraste auhindu ja lubadusi raha eest, püüdke otsida raha interneti teel, mitte avalikustada tundlikke isikuandmeid ega kahtlaseid linke kunagi klõpsata Source .

November 28, 2017