Back to Question Center
0

Biased Wiki: tegelik või ilukirjandus? - Semalt jagab oma arvamust teemal

1 answers:

Julia Vashneva, Semalt kliendihalduse juht, ütleb, et Harvardi ettevõtluskooli teadlased ja õpetlased on hiljuti läbi viinud juhtumiuuringu, mille eesmärgiks on võrrelda Wiki ja entsüklopeedia Brittanica andmebaase. Teadlased hindasid enam kui 4000 ingliskeelse artiklit, mis keskendusid rohkem vastuolulistele teemadele nagu Ameerika Ühendriikide poliitika.

Feng Zhu ja tema kaasautor Shane Greenstein liigitasid 2012. aastal tagasi poliitilise sündmuse lõpuks enam kui 4000 artiklit kas punaseks või siniseks. Intervjuus väljendas Shane oma tänulikkust edu pärast Wikipedia, vaatamata demokraatlike ja vabariiklaste poliitilistele erinevustele.

Mõlemad Shane Greenstein ja Feng Zhu identifitseerisid olulisi lauseid, mida mõlemad pooled enamasti kasutavad, et jõuda poliitiliste teaduslike järeldusteni. Wiki on planeedi kõige külastatav veebisait, nii et teadlased ja teadlased määratlesid nii vabariiklaste kui ka demokraatide jaoks olulised võtmesõnad .

vabariiklased kasutasid tõenäoliselt selliseid võtmesõnu nagu "immigratsioon" ja "majanduslik õitseng". Teiselt poolt kasutasid demokraadid tõenäoliselt "kodanikuõigusi" ja "sõjaolukorda". Esialgsete etappide vältel läksid rahvarohke artiklid ja skriptid liberaalsete vaadete küljele, mis omakorda näitasid Briandicaga võrreldes suundumust.

Küsimus tõstatas küsimuse, kas redaktorid ja sinist suundumust omavad vabatahtlikud külastavad siniseid artikleid ja vastupidi. Julia Barbara ütles Quartzile, et tasakaalustatud ja koostööväljavaated on tõestatud. Leitud tulemusi toetasid saidi külastanud IP-aadressid. Tulemused ei viinud Wikipedia neutraalseks teguriks.

Barbara viitas ka sellele, et Wikipedia on töötanud väljaandjate ja potentsiaalsete kasutajate seas valitseva eelarvamuste tuvastamisel ja üldiselt erapoolikust vabanemisel. Hiljuti andis Wiki viies kindlaksmääratud reeglid ja juhised, et reguleerida kasutajaid selle kohta, kuidas nad konkreetset teemat vaatavad ja kommenteerida. Greensteini sõnul vajavad artiklite redigeerimine ja muutmine usaldusväärseid ja aluseks olevaid allikaid. Wikipedia kogukond ei luba vabatahtlikel ja autoritel muuta arvamusi käsitlevaid teaduslikke artikleid .

Interneti-vestlustega tegelevad erinevad poliitilised ideoloogid toetavad ja toimetajad on juhtumite stsenaarium, mille tulemuseks on Wiki'i edu, pakkudes klientidele tasuta teadmisi kogu maailmas. Poliitiliste teadlaste ja külastajate jaoks, kes on mõtlesid, et Wikipedia on veebipõhine turustusvõimalus, on hiljuti tehtud Harvardi ettevõtluskooli autorite poolt läbi viidud juhtumiuuring. Juhtumiuuringu kohaselt on Wikipedia üks suurepärasemaid Interneti-turustusvõimalusi, mis töötavad erinevatel ideoloogiat kasutavatel klientidel neutraliseerivate teguritega vastuolulistele teemadele Source .

November 29, 2017